Advertisement
 • Listopad 2018
  P W Ś C P S N
  « Mar    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  2627282930  
 • Kryteria wyboru lokaty walutowej

  Coraz większa ilość klientów decyduje się na otwarcie lokaty walutowej kierując się wybranymi przez siebie kryteriami. Pierwszym kryterium takiego wyboru staje się konkretna waluta, w jakiej ma zostać założona lokata. Trzeba bowiem pamiętać, że nie wszystkie banki stwarzają możliwość otwarcia lokaty w każdej walucie, jednak standardowo można lokować pieniądze posiadane w euro i dolarze amerykańskim oraz funcie szterlingu i franku szwajcarskim.

  Pomocą w najlepszym ulokowaniu posiadanych przez siebie zagranicznych pieniędzy jest fakt, że obecnie można korzystać z wirtualnego kantora pozwalającego na systematyczne sprawdzanie kursów poszczególnych walut. Zdarza się więc, że klienci banku w niektórych porach roku otwierają inne lokaty walutowe niż w pozostałych oraz interesują się możliwością założenia okazyjnych lokat.

  Wszyscy klienci, którzy myślą o założeniu lokaty walutowej muszą założyć wcześniej konto walutowe. Tego rodzaju konto może być obsługiwane w dziesięciu różnych walutach, a cztery z nich trafiać mogą na lokatę. Trzeba przyznać, że przelewanie na lokatę pieniędzy z konta walutowego jest bardzo korzystne, ponieważ nie trzeba ponosić kosztów przewalutowania.

  Brak potrzeby ponoszenia takich kosztów jest bardzo ważny zarówno dla osób, które chcą na lokatę przelać minimalną kwotę stu euro czy dolarów amerykańskich, jak i dla klientów dysponujących pięciuset tysiącami w obcej walucie. Więcej na ten temat można znaleźć między innymi na stronie https://www.ideabank.pl/klienci-indywidualni-lokata-walutowa.

  Comments are closed.